Colliers International, firma działająca w sektorze doradczym dla rynku nieruchomości, podpisała umowę w ramach której zostaje zarządcą budynków operatora restauracji w Europie Środkowej i Wschodniej. Obiekty spółki AmRest są zlokalizowane na działce o powierzchni sięgającej 12 tys. mkw. w skład kompleksu wchodzą budynek biurowy, kantyna, restauracja oraz archiwum. W myśl kontraktu Colliers zajmie się zarządzaniem operacyjnym, będzie odpowiadać także za proces komercjalizacji i rekomercjalizacji powierzchni najmu.

Colliers International jest firmą doradczą, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 480 biurach w 61 krajach. Jest częścią spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX) Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.

Colliers International został uhonorowany m.in. tytułem Najlepsza Agencja 2009 w Regionie Europy Środkowowschodniej w kategoriach rynki kapitałowe oraz powierzchnie przemysłowe i magazynowe wg CEE Real Estate Quality Forum.