Nowy portal dla sieci handlu detalicznego

Abra rozpoczęła użytkowanie obiektów z początkiem listopada. Powierzchnie magazynowe, należące do spółki Panattoni Europe, znajdują się w Gdańsku (2,7 tys. mkw.) i w Nowej Wsi Wrocławskiej (1,6 tys. mkw.). Obiekty należą do klasy A i umiejscowione są w nowoczesnych parkach magazynowych. Umowy najmu zostały zawarte na okres 5 lat.

– Podpisaliśmy umowy akurat w okresie niskich cen nieruchomości komercyjnych, w momencie zastoju na rynku. Spodziewamy się więc, że ceny powierzchni magazynowych będą rosły, a jednocześnie większy wybór na rynku i lepsza dostępność powierzchni magazynowych może ułatwić rozwój naszej sieci – zaznacza Piotr Krzanowski, prezes sieci Abra.

W sumie powierzchnia magazynów zajmowanych przez sieć sklepów Abra wynosi obecnie 15,3 tys. mkw. Przeniesienie magazynów związane jest z rozbudową sklepów własnych i rozwojem sieci franczyzowej. Firma aktywnie poszukuje nowych partnerów zainteresowanych dołączaniem do sieci i także z myślą o nich poszerza możliwości przechowywania i dostarczania mebli do sklepów. Pozostałe magazyny firmy zlokalizowane są w: Dębicy, Dąbrowie Górniczej, Strykowie oraz Trzciance k/Piły. Ich położenie odpowiada obecnemu rozmieszczeniu sklepów Abry, w większości umiejscowionych na południu Polski.

Abra to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 proc. udziału w rynku meblowym i 74 sklepy w całej Polsce. Spółka jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1 tys. obiektów handlowych, zgrupowanych w dziwięciu sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.