Nowe kino Cinema City w Bytomiu ma dziewięć ekranów, 1 522 miejsca i cztery zainstalowane projektory cyfrowe.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu otwarcia naszego trzydziestego kina w Polsce, która jest dla nas największym rynkiem działalności. Otwarcie multipleksu w Bytomiu obrazuje bardzo dobrze naszą strategię, w której zakładamy, że wraz z rozwojem infrastruktury wzrasta liczba sprzedanych biletów. Wchodząc do średnich miast, w których do tej pory nie było multipleksów, automatycznie powiększamy rynek kinowy w Polsce – komentuje Moshe (Mooky) Greidinger, prezes zarządu Cinema City.

Cinema City International jest operatorem kin wielosalowych, działającym w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 74 multipleksy z 716 ekranami, w sześciu krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Izrael. Obecnie w budowie jest 35 multipleksów z około 360 nowymi ekranami. Jeszcze w tym roku spółka otworzy 10-ekranowy multipleks w Bułgarii. Dodatkowo, Cinema City prowadzi działalności związane z reklama w kinach oraz dystrybucją filmów.

W 2009 r. Cinema City sprzedała 27,5 mln biletów w sześciu krajach (23,8 proc. więcej niż w 2008 r.). Grupa Cinema City zatrudnia ponad 3 tys. osób.