Centrum handlowe Veneda ma powstać przy ul. Zawadzkiej i Gen. W. Sikorskiego w Łomży. Tesco wynajmie w nim ok. 7,6 tys. mkw. powierzchni handlowej. Umowa najmu zawarta została na 10 lat, licząc od dnia otwarcia hipermarketu, za szacunkową kwotę 26,03 mln zł.

Planowana galeria to inwestycja Grupy Kapitałowej Echo Investment, która zgodnie z przyjętą strategią realizuje projekty w sektorze centrów handlowo-rozrywkowych. Obiekt oferował będzie ok. 15,4 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia nowego centrum? Rozpoczęcie prac budowlanych Galerii Veneda planowane jest na II kwartał 2011 roku, a zakończenie realizacji na IV kwartał 2012 roku.

Spółka Echo Investment to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała w Polsce ok. 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.