Elżbieta Dmowska-Mędrzycka, prezes Mediadem Communication

Firma Konstantego Strusa jest obecna na polskim rynku deweloperskim od 1991 roku i znana jest dotychczas głównie z realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Siedlcach. Deweloper również posiada w swym dorobku inwestycje handlowe: Galeria S i Galeria Milenium w Siedlcach.

Projekt w Siedlcach to rozbudowa Galerii S. W ramach inwestycji powierzchnia istniejącego obiektu zostanie powiększona pięciokrotnie i po rozbudowie osiągnie wielkość blisko 35 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Lokalizacja u zbiegu ul. Piłsudskiego i Wojskowej w ścisłym centrum Siedlec, będzie stanowić doskonałą kontynuację tradycji handlowych tego miejsca. Obecnie w Galerii S funkcjonują min.: supermarket Stokrotka, Rossmann, CCC i Deichmann.

Projekt w Białymstoku będzie zlokalizowany bezpośrednio przy pl. Inwalidów, jednym z najbardziej ruchliwych pod względem nasilenia ruchu pieszego i samochodowego miejsc w mieście. Docelowe rozwiązania drogowe przewidują min.: poszerzenie ulic Piłsudskiego, Sienkiewicza i Jurowieckiej oraz wybudowanie podziemnych przejść dla pieszych dzieki czemu obiekt będzie łatwo dostępny zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych klientów. Koncepcja zakłada wielofunkcyjny obiekt o powierzchni blisko 60 tys. mkw. z czego ok. 25 tys. mkw. zostanie przeznaczone na powierzchnie handlowo-rozrywkowe. Funkcje uzupełniające będzie pełnił hotel oraz biura.

W obu lokalizacjach grunty zostały zakupione przez dewelopera w bieżącym roku i są objęte aktualnym planem miejscowym umożliwiającym realizację obiktów handlowo-usługowych i centro-twórczych.Obecnie trwają prace projektowe, za które odpowiedzialna jest pracownia Bulak Projekt. Otwarcia obiektów są planowane na 2013 rok.