W latach 2010 – 2012, Rank Progress planuje przeznaczyć na realizację kolejnych projektów deweloperskich kwotę około 575 mln zł. Priorytetem spółki jest rozwój galerii handlowych w małych i średnich miastach z dużym potencjałem rozwoju gospodarczego i dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Na lata 2011 – 2012 zaplanowano budowę obiektów komercyjnych na terenie całej Polski o powierzchni całkowitej około 165 tys. mkw.

Legnicki developer zamyka mijający rok udanym debiutem na giełdzie, otwarciem własnej kolejnej galerii handlowej w Jeleniej Górze ( Pasaż Grodzki 10,5 tys. mkw.), zakończeniem rozbudowy regionalnego centrum handlowego w Kłodzku ( Galeria Twierdza Kłodzko, łącznie 33 tys.mkw.) , rozpoczęciem realizacji centrum handlowego w Zamościu ( Galeria Twierdza 31,5 tys. mkw.) oraz galerii w Świdnicy ( Galeria Świdnicka, 23 tys. mkw.). Kontynuuje również budowę Galerii Tęcza w Kaliszu ( 34 tys. mkw.) i przygotowuje kolejne inwestycje w Krośnie, Jarosławiu, Skarżysku-Kamiennej, Głogowie i Chojnicach. Spółka podpisała także znaczącą umowę z dużym operatorem sieciowym. Realizacja tej umowy wpłynie na wzrost wartości akcji spółki.

Obiekty, których otwarcie planowane jest na 2011 rok mają bardzo wysoki stopień komercjalizacji, przekraczający 80 procent. Część sieciowych brandów podpisała z Rank Progress umowy na wynajem powierzchni we wszystkich realizowanych przez dewelopera obiektach.

Dobre prognozy dla Rank Progress na nadchodzący rok wynikają z planowanych dodatkowych przychodów związanych z umową z dużą siecią handlową, która zostanie sfinalizowana w 2011 roku; planowanej sprzedaży centrum handlowego w Kłodzku; rozpoczęcia realizacji nowych centrów handlowych oraz zysków z najmu powierzchni w nowo otwartych galeriach w Jeleniej Górze i Zamościu. Jak podkreśla zarząd Rank Progress – spółka wchodzi w nadchodzący rok z szerokimi planami i prognozami dalszego rozwoju.