Najnowszy sklep zajmuje powierzchnię ponad 2,3 tys. mkw. Smyk Megastore wyróżnia się jednak spośród innych salonów sieci. Po pierwsze dysponuje większą powierzchnią dostępną na jednej kondygnacji, po drugie ma poszerzoną ofertę zabawek i akcesoriów niemowlęcych, w tym ponad 140 modeli wózków, 25 rodzajów łóżeczek i 16 marek fotelików samochodowych. Oferta Smyk Megastore obejmuje również bardziej zaawansowane technologicznie produkty, takie jak laptopy dla dzieci, odtwarzacze multimedialne czy zabawne aparaty fotograficzne.

Częścią nowego konceptu jest rozwiązanie „sklep w sklepie”. W nowym Smyku znajdują się mini-sklepy dedykowane takim markom jak: Babrie, Fisher-Price, LEGO oraz Playmobil.

Smyk to sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media&Fashion. Historia sieci Smyk sięga 1952 roku, kiedy to powstał popularny CeDeT – Centralny Dom Towarowy, mieszczący się u zbiegu ul. Kruczej i Al. Jerozolimskich w Warszawie. Dynamiczny rozwój sieci rozpoczął się w roku 2000. Powołano wówczas samodzielną spółkę SMYK Sp. z o.o. Obecnie sieć Smyka obejmuje ponad 60 punktów sprzedaży zlokalizowanych centrach handlowych największych miast Polski. Sklepy Smyk działają również w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.