Helios i Echo Investment zawarły umowę najmu

Deweloper otrzyma pożyczkę w wysokości 72 mln euro z Aareal Bank na budowę 67 tys. mkw. centrum handlowego, które zostanie otwarte wiosną 2012 r.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Etap 1 inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto. – Fantastyczna lokalizacja oraz ponad 4,9 miliona klientów w promieniu 1 godziny jazdy sprawi, że projekt osiągnie dominującą pozycję handlową w regionie – czytamy w komunikacie spółki.

Do głównych najemców Europy Centralnej należą in.: Tesco (Extra), Castorama, Media Expert, H&M, KappAhl, Reserved, Rossmann, Kakadu i Super-Pharm.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny Wykonawca projektu zostanie wybrany na początku 2011 roku. Otwarcie centrum Europa Centralna planowane jest na 2012 rok.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland sp. z o.o. jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008 r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie.

Helical Poland specjalizuje się w budowie parków handlowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. pow. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.