Spółka EMF w wydanym komunikacie informuje, że według umowy obejmie ok. 50,09 proc. akcji poprzez podniesienie kapitału zakładowego o 68 mln kun chorwackich, płacąc za akcje według ich wartości nominalnej, wynoszącej 10 kun chorwackich. „Rada nadzorcza spółki musi zaakceptować do 18 listopada prawo wyłączności na due diligence udzielone EMF do 31 grudnia 2010 roku" – czytamy w informacji.

Poza akceptacją, konieczna jest jeszcze zgoda walnego zgromadzenia zarządu chorwackiej Magmy.

Grupa Empik Media&Fashion (Grupa EMF), notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest wiodącym dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media&Fashion SA jako spółka holdingowa.

Grupa EMF aktualnie posiada 687 sklepów, co przekłada się na 288,77 tys. mkw. powierzchni handlowej. W trzecim kwartale 2010 roku spółka otworzyła kolejne 23 placówki, 13 sklepów w tym okresie zostało zamkniętych.

Grupa trzeci kwartał 2010 roku zakończyła ze sporym wzrostem przychodów i osiągnęła poziom 655,4 mln zł, czyli o 11,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.