Happening Małgorzaty Markiewicz jest pretekstem do zorganizowani przedświątecznej zbiórki odzieży, organizowanym wraz z bielskim oddziałem PCK. – Ubieranie drzewa w miękką dzianinę może być postrzegane jako frapujący akcent, „kolorujący” szarą przestrzeń za oknem, ale działanie to nabiera dodatkowego znaczenia – mówi pomysłodawczyni projektu. – Drzewo stojące nieustannie w deszczu i śniegu nasuwa skojarzenia z najuboższymi ludźmi, którzy marzną i śpią w zimnie w przypadkowych miejscach, pozbawieni ciepła i schronienia. W tym kontekście otulenie drzewa staje się metaforycznym wyrazem troski i opieki – dodaje artystka.

W Bielsko-Białej mieszka ponad 2500 osób potrzebujących pomocy. – Ciepłe bluzy, swetry, szaliki pomogą im przetrwać nadchodzące chłody – wyjaśnia Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu Galerii Sfera. – Na czyste i nadające się do noszenia ubrania będzie czekała skrzynia ze znakiem PCK umieszczona przy Punkcie Informacyjnym w galerii. Ubrania będziemy zbierać od 20 listopada do 4 grudnia i wraz z PCK przekażemy je najbardziej potrzebującym – zapewnia.

Galeria Sfera to galeria handlowa z ofertą 250 sklepów polskich i zagranicznych marek, 25 kawiarni i restauracji, kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką.