Na potrzeby nowego sklepu, Brand wynajął łącznie 84 mkw. powierzchni w Fashion House. Firma prowadzi w tej sieci już pięć sklepów: po dwa w Piasecznie i Gdańsku, gdzie sprzedaje modę męską i damską oraz salon z odzieżą męską w Sosnowcu. Tym razem otworzy w Sosnowcu sklep z ofertą dla kobiet.

– Firma Brand ma bardzo dobre doświadczenia we współpracy z funduszem Polonia Property Funds II, właścicielem sieci Fashion House Outlet Centre. Bardzo dobrze oceniam zarówno zarządzania jak i marketing tych obiektów – dodaje Mirosław Misiak, członek zarządu Brand.

Robert Gietko, Asset & Leasing Manager Polonia Property Funds przekonuje, że zalety obecności w centrum outletowym w Sosnowcu docenia coraz więcej najemców. – W całym 2009 roku otworzyli oni 15 sklepów, natomiast od 1 stycznia do 1 listopada tego roku oddano do użytku już 14 salonów. A sezon przedświątecznych otwarć ciąż trwa – zaznacza Robert Gietko.

Wynajem powierzchni w sieci Fashion House Outlet Center prowadzi dział leasingu Polonia Property Funds oraz BOIG Property Consulting.

Centrum outleowe Fashion House w Sosnowcu to obiekt, którego powierzchnia wynajmu wynosi 17 tys. mkw. W obiekcie działa 100 sklepów. Architektura obiektu przypomina XIX wieczną wiktoriańską uliczkę z elementami architektury kolejowej.