Transakcja została zawarta na targach Mapic w Cannes. Firmę KappAhl reprezentował prezes Dariusz Zająkała, natomiast Echo Investment – Marek Gładki, kierownik zespołu komercjalizacji centrów handlowych.

– Umowa z marką KappAhl zamyka kolejny etap komercjalizacji Galerii Echo, która kończy rozmowy z największymi najemcami. Podpisany kontrakt jest kolejnym potwierdzeniem wartości i potencjału tej galerii, której stan najmu przekroczył już 90 proc. – mówi Marek Gładki z Echo Investment.

To kolejna umowa podpisana na targach Mapic przez Echo Investment. Wcześniejsze umowy to kontrakt z firmą Tesco na powierzchnię handlową w Galerii Olimpia w Bełchatowie i Galerii Veneda w Łomży, a także ze spółką Helios w Outlet Park Szczecin.

KappAhl jest siecią sklepów odzieżowych z około 350 sklepami i 4,8 tys. pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. Oferta KappAhl obejmuje odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a w szczególności skupia się na kobietach w wieku 30 – 50 lat i ich rodzinach. Wszystkie ubrania są projektowane przez projektantów KappAhl.

Galeria Echo w Kielcach to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w regionie świętokrzyskim. W nowym centrum znajdzie się blisko 300 sklepów i punktów usługowych. Powierzchnia całkowita Galerii Echio to około 159 tys. mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie około 70 tys. mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2,3 tys. miejsc parkingowych. Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w sierpniu 2011 roku.

Projekt rozbudowy obiektu powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.