Ogólnopolska akcja pomocy najuboższym ruszyła w niedzielę koncertem na poziomie 0 galerii Solaris Center w Opolu. Wydarzenie stanowiło element kampanii pozyskiwania darczyńców, którzy zrobią świąteczne paczki dla najbiedniejszych rodzin. W programie m.in.: występy opolskich wokalistów, zabawy dla dzieci prowadzone przez Fundację Dra Clowna oraz karaoke dla dzieci z Pawłem Kukizem.

Szlachetna Paczka polega na pośredniczeniu pomocy: wolontariusz odwiedza ubogą rodzinę i sporządza opis jej sytuacji oraz niezbędne potrzeby. Darczyńca wybiera z internetowej bazy rodzinę i robi dla niej paczkę, odpowiadając na konkretne potrzeby. 20 listopada nastąpiło otwarcie bazy dla darczyńców. W ubiegłym roku w ramach akcji w województwie opolskim zostało obdarowanych 335 rodzin.

Solaris Center to wielofunkcyjny obiekt handlowo – rozrywkowy, w którym na przestrzeni ok. 18,5 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 86 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Projekt galerii integruje istniejący multipleks kinowy z pasażami handlowymi i restauracjami, a wizja architektoniczna tworzy unikalny układ urbanistyczny, harmonijnie wpisujący się w otoczenie. Twórcy Solaris Center przygotowali dla odwiedzających je gości Obserwatorium Słoneczne – pierwsze na świecie obserwatorium w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych obserwacji Słońca.