Klienci sklepów Factory w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, w ubiegły piątek 19 listopada mogli skorzystać z wielu promocji. Marki obecne w tych outletach obniżyły ceny od 10 do 70 proc. na wszystkie lub tylko wybrane artykuły. Specjalnie z tej okazji sklepy były czynne dłużej niż zazwyczaj, w godzinach od 10 do 23.

Factory to centra outlet zarządzane przez firmę Neinver, hiszpańską grupę kapitałową koncentrującą swoją działalność na projektowaniu, promocji oraz zarządzaniu portfolio inwestycji w europejskim sektorze nieruchomości.

Centrum outlet jest nowatorskim kanałem sprzedaży, równoległym i uzupełniającym wobec kanałów tradycyjnych, przez który renomowani producenci i firmy dystrybuują nadwyżki towarów, końcówki kolekcji, zapasy i próbki, kontrolując tym samym dystrybucję i wizerunek marki. Factory gwarantuje od 30 do 70 proc. niższych cen przez cały rok. Dwa razy w roku, w okresie rozprzedaży ceny spadają nawet o 80 proc.

Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii w 1996 r., a na rynek polski w 2002 r. Obecnie w Polsce znajdują się trzy centra outlet Factory: Factory Warszawa Ursus, Factory Wrocław i Factory Poznań, dysponujące 42 tys. mkw. łącznej powierzchni handlowej.