Monika Magner, zarządca Galerii Sfera

Multikino zajmie całą powierzchnię na trzecim poziomie nowo powstającego centrum handlowo-rozrywkowego. Znajdzie się w nim dziesięć nowoczesnych sal projekcyjnych. – Multikino ze swoją bogatą ofertą rozrywkową to doskonałe dopełnienie Galerii Katowickiej, powstającej w centrum największej polskiej aglomeracji. Pierwszy tego typu multipleks w tej lokalizacji stanie się niewątpliwą atrakcją dla przyszłych klientów galerii i wpłynie na dalsze ożywienie centrum Katowic. Podpisana właśnie umowa najmu to kontynuacja naszej współpracy z siecią Multikino, która w ubiegłym roku otworzyła wielosalowe kino w poznańskiej Galerii Malta. Jest to również kolejny dowód uznania, jakim nasz projekt cieszy się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver Polska.

Galeria Katowicka powstaje w ramach zintegrowanego zespołu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, jaki Neinver realizuje w centrum Katowic. Jest to największa inwestycja realizowana obecnie przez firmę w Europie oraz jeden z najbardziej prestiżowych projektów deweloperskich w Polsce. Obok galerii handlowej, w ramach tej inwestycji realizowany jest również dworzec kolejowy, podziemny dworzec autobusowy, budynek biurowy oraz sieć infrastruktury drogowej, która połączy nowe centrum miasta z przylegającymi ulicami.

W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej jest planowane na IV kwartał 2012 roku. Za wynajem powierzchni handlowej w projekcie odpowiada firma Cushman & Wakefield.