Ireneusz Hendel, członek zarządu, Galeria Sfera

W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się 18 listopada 2010 roku wzięli udział Jan Bogdan, wiceprezes spółki Helios i Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment. Spotkanie miało miejsce na targach Mapic – największym w Europie wydarzeniu branży nieruchomości komercyjnych, które odbywają się w słynnym Palais des Festivals w Cannes we Francji. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Heliosem w Galerii Echo w Kielcach i cieszymy się z kolejnej umowy. Pracujemy nad następnymi wspólnymi projektami – mówi Marcin Materny z Echo Investment.

Jan Bogdan, reprezentujący spółkę Helios powiedział: – Współpraca z Echo Investment bardzo dobrze nam się układa i dlatego po raz kolejny wybraliśmy tego partnera. Na lata 2010 – 2014 planujemy realizację 17 projektów, w tym kilka z Echo. Outlet Park Szczecin jest jednym z nich. Wybraliśmy ten projekt dlatego, że jest to nowy obszar i nowy sposób sprzedaży. Uważamy, że kino w takiej lokalizacji odniesie sukces. Obiekt będzie posiadał 6 klimatyzowanych sal, w których pomieści się około 1,5 tys. foteli dla widzów. Kino to będzie wyposażone w projektory cyfrowe z możliwością wyświetlania filmów w technologii 3D, ekrany perełkowe Perlux oraz dźwięk cyfrowy Dolby Digital EX. Ponadto, w kinie znajdować się będą bar popcorn oraz kawiarnia Nescafe.

Marcin Materny zaznacza, że podzielenie projektu na część wyprzedażową i część przeznaczoną na rozrywkę to konsekwencja specyficznej lokalizacji i oczekiwań rynku. Ulica Struga, gdzie zlokalizowany jest Outlet Park, jest główną ulicą handlową Prawobrzeża Szczecina gdzie mieszka około 100 tys. ludzi. – W zasięgu zaledwie 10 minut pieszo od centrum mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy oczekiwali od nas właśnie wielosalowego kina. Z drugiej strony bliskość węzła autostradowego, drogi ekspresowej S3 i drogi krajowej nr 3, świetna komunikacja samochodowa z główną częścią Szczecina, a także z miejscowościami satelitarnymi powoduje, że jest to wymarzona lokalizacja pod centrum wyprzedażowe. – W zasięgu Outlet Parku, liczonego dla tego typu obiektów jako 90 minut jazdy samochodem, mamy ponad 2 mln potencjalnych klientów – przekonuje.

Spółki Echo Investment i Helios współpracują ze sobą od wielu lat. Należące do sieci Helios 7-salowy Kinoplex działa w kieleckiej Galerii Echo od 2002 roku. 9-salowe Kino Helios powstanie również w realizowanej przez Echo Investment Galerii Amber w Kaliszu.

Outlet Park Szczecin to pierwsze w województwie zachodniopomorskim centrum wyprzedażowe – realizowane przez Echo Investment przy ul. Struga w Szczecinie. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem wyniesie ponad 23 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie około 1,4 tys. miejsc parkingowych. Outlet zostanie zrealizowany w trzech etapach. W pierwszej fazie powstanie galeria handlowa o powierzchni najmu około 10 tys. mkw., w której znajdzie się 70 lokali handlowych. W drugim etapie powstanie kino, supermarket i sklep elektroniczny, natomiast w trzeciej zrealizowane zostanie 9 tys. mkw. na których znajdzie się ok. 60 sklepów. W całym obiekcie będzie około 120-130 najemców.

Koncepcja architektoniczna Outlet Park Szczecin powstała w biurze projektowym Vsf – Creative.
Realizacja pierwszego etapu projektu rozpocznie się już w I kwartale 2011 roku. Faza ta zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2011 roku.