Trwa rozbudowa Galerii Gniezno

Wynik ten jest o 2,1 proc. lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 16,9 mln, tj. mniej o 0,3 proc. rok do roku. – Mimo, że dane GUS wskazują na spadek sprzedaży detalicznej w Polsce od stycznia do września, my możemy pochwalić się wzrostami. Nasz model sklepów, które są blisko klientów i oferują niezbędne dla nich produkty, sprawdza się – dodaje z zadowoleniem.

Na koniec 2010 roku Grupa EKO Holding zapowiada rekordowo wysokie przychody – ma osiągnąć poziom 1,26 mld złotych. Wcześniejsze wstępne obliczenia były niższe o 1,2 proc.

– 2010 rok będzie kolejnym rokiem rekordów Eko Holding. Spadek prognozy zysku netto jest przede wszystkim efektem zdarzenia jednorazowego. Spółka wypłaciła odszkodowanie za zerwany w 2007 roku kontrakt handlowy – Gradecki.

W III kwartale 2010 roku Eko Holding otworzył dziewięć nowych sklepów. Aktualnie spółka posiada 264 placówek handlowych. „Trwa proces integracji przejętych w sierpniu 2010 roku 35 sklepów sieci Inter Kram. Większość z nich została już włączona do systemu informatycznego Eko. Rozpędu nabiera projekt budowy sieci drogerii partnerskich Jasmin. Na 15 listopada 2010 roku pod szyldem Jasmin działało już 90 placówek. Z kolei sieć franczyzowych sklepów Rabat sięga już 600. Grupa Eko Holding rozwija też projekt sklepów typu convenience – Aligator. Do końca 2010 roku ma powstać osiem sklepów z podstawowymi towarami i rozszerzonym asortymentem alkoholi” – czytamy w komunikacie.