Gant otwiera sklep w Factory Wrocław

Był to piąty bielski i jednocześnie pierwszy międzynarodowy slam poetycki, który odbył się w galerii handlowej. Konkurs był połączeniem występu estradowego i performance’u. Osiemnastu poetów młodego pokolenia przedstawiło swoją, często niepokorną, twórczość. Najwięcej braw zebrali Czesi –Masha, Bohdan Blahovec i Jan Jilek, których zdolności doceniła publiczność.

Dodatkowo popis naśladowania głosem rytmów i dźwięków dał czeski beatboxer – Jaro Cossiga – jedyny europejski członek nowojorskiego towarzystwa Beatboxer Entertainment N.Y., który prowadził warsztaty w New York Street Academy.

Przez cały czas trwania konkursu poeta, dramaturg – Dominik Rokosz dla wszystkich chętnych tworzył „na poczekaniu” wiersze. Wizualnym dopełnieniem konkursu była prezentacja na ekranach LCD video-wierszy studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na zakończenie imprezy w godzinnym koncercie materiał ze swojej najnowszej płyty przedstawił zespół Indigo Tree.

Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, nowoczesnego kina z 7 salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką.