Nowy salon H&M usytuowany będzie w przy Orchard Road, która jest główną ulicą handlową w Singapurze. Spółka wynajęła ok. 3 tys. mkw. powierzchni sprzedaży w Orchard Building. Otwarcie sklepu planowane jest jesienią 2011 r.

– Cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego sklepu w Azji Południowo – Wschodniej. Widzimy duży potencjał dla ekspansji naszej marki w tym gęsto zaludnionym i modnym regionie, a Orchard Road w Singapurze jest idealnym miejscem na zrobienie pierwszego kroku w tym kierunku – podkreśla Karl-Johan Persson, dyrektor generalny H&M.

Salony sieci H&M oferują odzież damską, męską i dziecięcą. Firma powstała w 1947 r. w Szwecji i początkowo funkcjonowała pod nazwą „Hennes” (po szwedzku „jej”), oferując tylko ubrania dla kobiet. Po połączeniu z firmą Mauritz Widforss w 1968 r. w sprzedaży znalazł się również asortyment dla panów. Obecnie H&M ma ponad 2 tys. punktów handlowych w 38 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 76 tys. pracowników.

Grupa H&M otworzyła w ubiegłym roku 275 sklepów na świecie, jednocześnie zamknęła 25 nierentownych. Obecnie najwięcej sklepów tej marki zlokalizowanych jest w Niemczech – 354. W Polsce działa obecnie ok. 70 salonów, pierwszy powstał w 2003 r.