Informacji oficjalnie nie potwierdza wprawdzie strona inwestora galerii, firma Kornas z Kołobrzegu, jednak  takie sugestie padają już z innych tron. Inwestor natomiast zasłania się tajemnicą handlową.

Prace budowlane nad centrum handlowym Gryf rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Jednak tworzenie projektu przy ulicy Podwale i Ogrodowej nieoczekiwanie zwolniło, choć pierwotne plany otwarciowe były rozpisywane na maj 2010 roku. Obiekt nadal jest w fazie budowy.

W mieście, w pobliżu powstającego centrum handlowego, działają już dwie małe placówki handlowe – Hosso i Aria. Obie galerie powstały w ubiegłym roku.

Otwarcie Centrum Handlowego Aria nastąpiło w kwietniu 2009 roku. Nowoczesny obiekt powstał na podwalinach dawnego domu towarowego, zmieniając stary „blaszak” w pierwsze w mieście centrum handlowe.

Galeria Hosso doczekała się otwarcia kilka miesięcy później, we wrześniu ubiegłego roku. Zlokalizowana jest w ścisłym centrum Szczecinka, w obrębie miejskiego deptaka. Obiekt dysponuje czterema kondygnacjami, na których przestrzeń handlową zajmują dzisiaj takie makki jak np.: Apteka Centrum Zdrowia, salon obuwniczy CCC, salon optyczny Ars Optica, sklep Sano, odzieżowe sieci Big Star, Cropp, sklep kosmetyczny marki Inglot.