Spółka KND sp. z o.o. wchodząca w skład irlandzko-amerykańskiego funduszu nieruchomościowego Tribeach za pośrednictwem firmy Colliers International sprzedała działkę o powierzchni 48,5 tys. mkw. w centrum Krakowa przy ul. Rakowickiej.

Wartość transakcji wyniosła 83 miliony złotych. Grunt posiada prawomocne warunki zabudowy pod budownictwo o funkcji mieszanej. Wyjątkową zaletą działki jest jej wspomniana lokalizacja, w bliskiej odległości od krakowskiego Starego Miasta, co zapewnia jej dobrą łączność i system komunikacyjny. Podmiot kupujący zgodnie z umową pozostaje nieujawniony. – Cieszymy się, że firma KND doceniła wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm naszego zespołu – mówi Daniel Puchalski, dyrektor działu Gruntów Inwestycyjnych firmy Colliers International. – Wartość przeprowadzonej transakcji odzwierciedla atrakcyjność sprzedanej działki, zarówno pod względem lokalizacji i bieżącej infrastruktury, jak i jej potencjału – dodaje.

Dział Gruntów Inwestycyjnych istnieje w Colliers International Poland od roku 2008 i obecnie jest jednym z najaktywniej działających zespołów na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce. Zespół zarządzany jest przez Daniela Puchalskiego.

Colliers International jest wiodącą firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 480 biurach w 61 krajach. Jako część spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX) Colliers oferuje z jednej strony stabilność silnego partnera finansowego, a z drugiej – ogromne zaangażowanie w realizowane projekty wynikające z modelu własności partnerskiej. Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.