Ian Elliot posiada ponad 18-letnie doświadczenie w środowisku międzynarodowym i jest powszechnie znany jako jeden z czołowych specjalistów w handlu detalicznym. Był szefem projektów dla najważniejszych firm nieruchomościowych, deweloperów oraz inwestorów w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech, Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Rosji, Bułgarii, Gruzji i na Ukrainie.

Przed dołączeniem do zespołu Colliers International, jako Associate Director w CB Richard Ellis doradzał przy trzech projektach Sonia Sierra; w Colombo, Lizbonie oraz Norte Shopping i Giai Shopping w Porto, jak również L’illa Diagonal w Barcelonie.

Zajmował także stanowisko dyrektora i szefa działu powierzchni handlowych w Jones Lang La Salle na Europę Środkowowschodnią. W ciągu 8 lat pracy w firmie doradzał przy najważniejszych projektach na obszarze Europy Środkowowschodniej, m.in. w projektach sztandarowych centrów handlowych, takich jak: Galeria Mokotów w Warszawie i Galeria Kazimierz w Krakowie (dla GTC), Magnolia we Wrocławiu (dla Redis/Octava), Wola Park w Warszawie (dla CERPF) i King Cross w Warszawie oraz Gdańsku (dla Coimpredil) w Polsce. W Czechach doradzał przy Centrum Chodov i Palac Flora w Pradze oraz Valky Spalicek w Brnie. Na Węgrzech pracował przy drugiej fazie oraz potencjalnej trzeciej dla Mammut oraz w Rosji przy otwartym niedawno Metropolis Centre w Moskwie i Europe Centre Kaliningrad.

W roku 2005 powołany został przez Meinl European Land na stanowisko dyrektora. Był odpowiedzialny za portfel inwestycyjny wart 1,6 miliarda euro oraz jego rozwój w Europie Środkowowschodniej, Bułgarii, na Ukrainie, w Gruzji i Turcji.

Ian Elliott jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (prestiżowego brytyjskiego stowarzyszenia zrzeszającego rzeczoznawców majątkowych). Otrzymał z wyróżnieniem dyplom w dziedzinie zarządzania nieruchomościami na uniwersytecie South Bank University w Londynie. Ian jest aktywnym panelistą i mówcą na organizowanych w całej Europie konferencjach i seminariach poświęconych rynkowi nieruchomości.