Sieć Kwiatoteka w pakiecie franczyzowym oferuje swoim franczyzobiorcom pakiet udogodnień związanych z otwarciem nowej placówki oraz zapewnia pomoc w stawianiu pierwszych kroków w tym biznesie. Lokalizacje, w których sieć chce otwierać nowe punkty franczyzowe, mają znajdować się w największych miejskich galeriach handlowych.

Kwiatoteka zapewnia ofertę logistyczną oraz stałych dostawców, co umożliwia dowóz towaru do różnych miejscowości i zapewnia dostawę świeżych kwiatów. Będąc częścią sieci kwiaciarni, właściciel franczyzy dostaje także na samym wstępie zniżkę od dostawców, jak również prawo pierwonajmu kolejnego punktu w danym mieście.

Nowi pracownicy mogą liczyć na szkolenia przeprowadzone przez florystyki Kwiatoteki. Towarzyszą one także przy otwarciu nowo powstałych kwiaciarni, aby pokazać jak szybko i sprawnie stworzyć ślubny bądź urodzinowy bukiet. Nowa załoga ma również możliwość doskonalenia umiejętności podczas wyjazdów na wystawy florystyczne w Polsce i Europie.

Marka Kwiatoteka istnieje od 2002 roku. Obecnie posiada sześć własnych kwiaciarni na terenie Warszawy i ma podpisane umowy na dwa lokale w systemie franczyzowym. Kwiaciarnie tej sieci znajdują się m.in. w warszawskich galeriach: M1, Pod Dębami, Rembielińskiej oraz w Centrum Handlowym Berensona.