ECC Property Management, firma zarządzająca centrum, prowadzi komercjalizację w oparciu o ścisłe założenia w zakresie kształtowania oferty, doboru marek oraz ich rozlokowania. Salon Camaieu otwarto na parterze, gdzie są ulokowane takie marki jak Zara, H&M i Cropp, w bezpośrednim sąsiedztwie marek River Island, Lee Wrangler i Body Shop.

Camaieu, lider na rynku mody damskiej we Francji, tworzy, produkuje i sprzedaje swoje kolekcje w oparciu o strategię optymalizacji stosunku jakości do ceny, co przekłada się na sprzedaż ponad 50 milionów produktów rocznie. Dzięki temu z sukcesem realizuje swoje plany rozwoju na arenie międzynarodowej.
Camaieu to ponad trzy miliony klientów rocznie w 800 sklepach. Około 500 z nich działa w rodzimej Francji, pozostałe w Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Belgii, Czechach, Hiszpanii, Katarze, Kuwejcie, Luxemburgu, Maroko, Polsce, Rosji, Rumunii, Słowacji, we Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Centrum handlowe Promenada zostało otwarte w grudniu 1996. Wówczas obiekt liczył ok. 35 tys. mkw. powierzchni handlowej, a mieściło się w nim 120 najemców. Obiekt był dwukrotnie rozbudowywany w latach 1999 i 2006. Kolejne 15 tys. powierzchni przeznaczonej na rozrywkę zostało oddane do użytku w 1999 roku. Wówczas najemcą centrum został 13 ekranowy multipleks kinowy Cinema City, a także kręgielnia. Przybyło także kilka dodatkowych sklepów i punktów usługowych. W 2005 roku została otwarta kolejna część centrum o powierzchni 60 tys. mkw. 4,115 tys. mkw. zajął krakowski supermarket Alma Market SA. Sklep działa na parterze (wejściem od ul. Anińskiej).

Obecnie Promenada liczy ponad 121 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i posiada 220 sklepów. Po ostatniej dobudowie powstał parking, który mieści ponad 2300 samochodów. W kompleksie, poza sklepami, znajduje się kino Cinema City oraz lodowisko (czynne cały rok).