Galeria Mosty powstała u zbiegu ulic Tysiąclecia, Przemysłowej i Bielskiej, na terenie należącym niegdyś do Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Na powierzchni 12 tys. mkw. miejsce znajdzie około 50 najemców, m.in.: Media Expert, Reserved, Cropp Town, House, Deichmann, Rossmann, Camaieu, Sportodrom, Empik. Operatorem spożywczym są popularne delikatesy Piotr i Paweł.

Budynek Galerii jest pozbawiony barier architektonicznych i w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Galeria Mosty została wyposażona w parking na 660 miejsc postojowych.

Oficjalne otwarcie obiektu rozpocznie się 24 listopada o godzinie 15.00. Jednak promocja otwarcia potrwa do końca tygodnia. Przez cztery dni klienci będą mogli uczestniczyć w dwóch konkursach – „Manekiny”, w ramach którego będą oceniać wartość ubrań z przedstawionych im zestawów oraz „Kody 2D”, tj. loterii, której kupony-ulotki były rozdawane w całym Płocku już od 16 listopada br. teraz będzie można sprawdzić ich wartość. W konkursach przewidziane zostały nagrody rzeczowe i pieniężne w wysokości do trzech tys. zł.

Na zakończenie, 28 listopada, odbędą się pokazy taneczne z udziałem półfinalistów aktualnej edycji programu „Mam Talent" – Michała Frosika i Michała Adamowicza.