Sieć hipermarketów E. Leclerc kupiła należącą do miasta Lublin działkę na początku tego roku. Celem miała być rozbudowa istniejącego obiektu o nowe powierzchnie handlowe. Lubelski magistrat poinformował właśnie, że prezydent miasta 18 listopada wydał decyzję środowiskową dotyczącą budowy Centrum Handlowego FMZ-Lublin. Szczegóły tej inwestycji na razie nie są znane.

W Lublinie funkcjonują dwa hipermarkety E.Leclerc: przy ul. Turystycznej i przy ul. Zana.

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwszy hipermarket E.Leclerc w kraju został uruchomiony w 1995 roku. Od tego czasu liczba supermarketów, zlokalizowanych w dużych miastach na terenie kraju, wzrosła do ok. 20. W grudniu 2009 r. grupa E.Leclerc otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie 25 supermarketów Billa od grupy REWE. Rebranding przejmowanych sklepów ma miejsce w 2010 r.

W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, tj. o 7,8 proc. więcej w stosunku do roku 2008. Zanotowany w tym samym czasie wzrost liczby klientów wyniósł ponad siedem proc. W całym okresie swojej działalności w Polsce E.Leclerc stworzył blisko pięć tysięcy miejsc pracy, a jego nakłady inwestycyjne sięgnęły 1,9 mld. złotych.