Za sprawą Maxi Meble klienci Centrum Handlowe Maximus zyskali możliwość zakupu zestawów wypoczynkowych, praktycznych kanap oraz foteli, a także mebli do wyposażenia salonu i pokoju dziennego. A już niebawem oferta sklepu zostanie poszerzona o meble do sypialni. Jak zapowiadają właściciele outletu meblowego, w niedługim czasie powiększona zostanie również jego powierzchnia – aż do 1300 mkw.

Centrum Maximus funkcjonuje od 2005 roku na rynku produktów mody i stylu życia, w tym głównie odzieży, obuwia i galanterii. Od tego czasu zdobyło ugruntowaną pozycję w branży centrów hurtowo – detalicznych. Centrum odwiedzają właściciele sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami z kraju i zagranicy, także zwykli klienci szukający w sklepach outletowych znanych marek w niskiej cenie.

Miesięcznie centrum odwiedza ponad 400 tysięcy osób i ponad sześć tysięcy klientów hurtowych za wschodniej granicy. Wg FootFall Index Polska mierzącym tygodniową frekwencję w centrach handlowych w Polsce we wrześniu 2010 roku nastąpił 3,6 proc. wzrost liczby klientów Centrum Maximus względem analogicznego okresu 2009 roku. Sierpień 2010 roku był jeszcze ciekawszym okresem, plasującym Maximusa na poziomie wzrostu o 3,9 – 5,3 proc. do roku ubiegłego.

Właścicielem Centrum Maximus jest firma developerska Sybilgroup, specjalizująca się w inwestowaniu, rozwoju i zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środkowo-Wschodniej.