Przedświąteczne akcje odbędą się w sześciu największych galeriach Tesco: Galerii Chełm w Gdańsku, Ozimskiej w Opolu, Centrum Handlowym Zabobrze w Jeleniej Górze oraz w CH Tesco w Bielsko-Białej, Jeleniej Górze i Szczawnie-Zdroju. Oprócz tradycyjnych spotkań ze Świętym Mikołajem, warsztatów ozdób świątecznych i wspólnego kolędowania, klienci będą mogli wziąć udział w Rodzinnym Turnieju Skoków Narciarskich, konkursie plastycznym czy w akcji darmowego pakowania prezentów.

Najmłodsi klienci galerii Tesco będą mogli także wziąć udział w warsztatach ozdób świątecznych prowadzonych przez artystów-plastyków i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tradycyjnych ozdób świątecznych, dzieci będą mogły wykonać skarpety na prezenty, figurki z masy solnej, trójwymiarowe płatki śniegu i wiele innych oryginalnych dekoracji. Warsztaty odbędą się w weekendy – 4 i 5 grudnia oraz 18 i 19 grudnia. Towarzyszyć im będą spotkania ze Św. Mikołajem, kolędowanie i konkursy związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowo, w każdy weekend między 1 a 24 grudnia klienci największych galerii Tesco będą mogli skorzystać z darmowej usługi pakowania prezentów.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie Tesco jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa ponad 330 sklepów o łącznej powierzchni przekraczającej 700 tys. mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia.