Karty chipowe wielokrotnego użytku, stosowane w systemie MultiTicket C firmy PolChip, z powodzeniem zastępują bilety z paskiem magnetycznym czy nadrukiem barcode, których specyfika pozwala na jednorazowe ich wykorzystanie. Dedykowane dla systemu karty chipowe posiadają gwarancję wytrzymałości 100 tys. cykli typu wjazd – płatność – wyjazd. Oznacza to, że jedna karta zastępuje 100 tys. jednorazowych biletów parkingowych o wadze 80 kg, lub w postaci rozłożonej, o powierzchni 3/4 boiska piłki nożnej.

– W przypadku rotacji pojazdów występujących na parkingach galerii handlowych ma to niebagatelne znaczenie zarówno pod względem kosztów eksploatacyjnych jak i oddziaływania na środowisko naturalne – mówi Michał Jasiński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie PolChip.

Dla właściciela, zarządcy, a także najemców galerii, oprócz kosztów inwestycyjnych związanych z założeniem i zagospodarowaniem parkingu, ważnym elementem ekonomicznym, który zwiększa koszty inwestycji, stanowią bieżące wydatki związane z eksploatacją systemu parkingowego.

– Z naszych wyliczeń wynika, że w centrach handlowych z typową przepustowością pojazdów, nasz system oparty na kartach wielokrotnego użytku może zaoszczędzić w okresie 5-10 lat równowartość kosztów jego zakupu – przekonuje dyrektor Michał Jasiński.

PolChip działa na rynku polskim od 1995 roku. Firma instaluje profesjonalne systemy parkingowe, posiada w swoim portfolio ponad 100 zrealizowanych projektów na obiektach w całej Polsce. Od 2009 instaluje systemy parkingowe niemieckiej firmy ICA Chipkartensysteme – MultiTicket C i B (Chip i Barcode). Stopniowo do oferty firma wprowadziła także systemy przeznaczone do zarządzania parkingami, np. monitorujące ilość wolnych miejsc parkingowych, naprowadzające pojazdy na wolne miejsca czy odczytujące tablice rejestracyjne pojazdów.