Maja Pruska, AudioArt

W wyniku trwającej przebudowy Galerii Gniezno, powiększona została powierzchnia handlowa i w obiekcie pojawiają się nowe brandy. 24 listopada do grona najemców centrum dołączy New Yorker. Z kolei dwa dni później swój salon otworzy tu marka H&M. Będą to pierwsze i jedyne sklepy tych marek w mieście.

Na początku przyszłego roku planowana jest również relokacja salonu Jysk do nowobudowanego lokalu o powierzchni 1,1 tys. mkw. Wewnątrz galerii natomiast, dzięki dalszym pracom adaptacyjnym, powstaną trzy kolejne sklepy.

Galeria Gniezno to centrum handlowe o powierzchni całkowitej ponad 16 tys. mkw. z ofertą spożywczą, modową, wyposażenia wnętrz, obuwniczą, usługową, gastronomiczną i rozrywkową. Łącznie w projekcie znajduje się ok. 60 punktów handlowo-usługowych. Do kluczowych najemców należą m.in. Jysk, CCC, Deichmann, Reserved, Top Secret, House, Cropp Town, Vision Express. Operatorem spożywczym w galerii jest Carrefour, a rozrywkę zapewnia trzysalowe kino Helios. Zmotoryzowani klienci centrum mają do dyspozycji 586 miejsc parkingowych.

Właścicielem galerii jest Pradera Gniezno – spółka należąca do grupy Pradera. Centrum handlowym zarządza Apsys – francuska firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania galeriami oraz tworzeniu wielofunkcyjnych centrów IV generacji usytuowanych we Francji i w Polsce.