Ocena e-sklepów została dokonana w wyszczególnionych siedmiu kategoriach. Wśród sklepów z kategorii elektronika/AGD na pierwszym miejscu znalazł się Komputronik.pl, a za nim Neo24.pl oraz Euro.com.pl. Zdrowie i uroda są najlepiej reprezentowane w polskim internecie przez Tagomago.pl, Perfumeria.pl oraz sklep i-apteka.pl. Wśród sieciowych sprzedawców „kultury i rozrywki” najlepiej wypadły Gandalf.com.pl, Merlin.pl i Kolporter.pl. W przypadku mody najkorzystniej odbierane się sklepy Intymna.pl, E-lady.pl, Intymnie.com. W rankingu zostały ocenione również sklepy specjalistyczne – najlepsze to Szkla.com, Sklep-presto.pl, a także Militaria.pl. Natomiast wśród sklepów wielobranżowych najlepiej wypadły Rockmetalshop.pl, Max24.pl i Toys4boys.pl.

Autorzy rankingu pozytywnie oceniają zachodzące na rynku e-commerce zmiany. Właściciele starają się coraz bardziej dorównać potrzebom i oczekiwaniom klientów. Chętniej wychodzą również z propozycją uczestnictwa w programach lojalnościowych. Ułatwiane i rozwijane są też systemy płatności i dostaw.

– Internauci coraz większą uwagę zwracają na renomę i zaufanie do sklepu internetowego, jak również na szybką i sprawną realizację zamówienia. Niskie ceny, które w praktyce dość często okazują się fikcją, nie są już tak ważne, jak miało to miejsce kilka lat temu – ocenia Piotr Zieliński, kierownik działu sprzedaży internetowej Komputronik SA, której sklep okazał się najlepszy w kategorii elektronika.