Zakończył się już dwunasty etap projektu „Afryka Nowaka”, który stanowi upamiętnienie wyczynu podróżnika i reportera Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych ubiegłego wieku podjął wyzwanie przejechania rowerem z północy Afryki na południe i z powrotem. W pięć lat pokonał 40 tys. km.

Teraz uczestnicy projektu, chcąc upamiętnić dokonanie Nowaka, zamierzają w ramach sztafety pokonać ten sam dystans. Do inicjatywy włączyły się również Arkady Wrocławskie, zostały sponsorem dwunastego etapu, który rozpoczął się na granicy RPA a zakończył w Gobabis.

Idea projektu będzie we wrocławskiej galerii nadal kontynuowana. Już niedługo zostaną wystawione fotografie i pamiątki dokumentujące podróż ekipy. W grudniu rozpocznie się również konkurs „Afryka w środku zimy”, rozstrzygnięcie którego nastąpi w styczniu podczas specjalnego „Dnia Afryki”. Nagrody to wycieczka do Afryki oraz brylant oprawiony w meteoryt z Gibeonu.

Arkady Wrocławskie to dysponująca powierzchnią ponad 30 tys. mkw. galeria handlowa. Na trzech kondygnacjach budynku swoje lokalizacje znalazło 120 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród nich jest market spożywczy Alma Delikatesy, sklep RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, perfumeria Douglas, salony odzieżowe Marks&Spencer, H&M, New Yorker, Vistula, Ryłko, Bytom, Planet Sport, sklepy obuwnicze CCC, Ryłko. W części rozrywki znajduje się Multikino, a także klub Fitness Academy. Natomiast w części gastronomicznej najemcami galerii są m.in. kawiarnia Coffee Heaven, cukiernia Blikle, lodziarnia Barton, restauracja Małe Chiny, Sphinx.