Podpisana umowa dotyczy wykonania jednego z kluczowych etapów prac, na które zostały podzielone roboty związane z realizacją Focus Mall Gliwice. Rozpoczęcie przez Mostostal Warszawa prac zaplanowane zostało na przełomie roku. Zasadnicze prace budowlane ruszą na początku lutego 2011 roku.

– Cieszę się, że powierzamy Mostostalowi Warszawa tak ważną część robót. Doświadczenie tej spółki w realizacji skomplikowanych budów jest dla nas gwarancją ukończenia tego etapu w zaplanowanym terminie i zgodnie ze sztuką budowlaną. To nie koniec dobrych informacji dotyczących Focus Mall Gliwice. Razem z podpisanymi przez nas umowami na realizację innych pakietów dotyczących prac instalacyjnych mamy już zawarte kontrakty opiewające na 60 proc. przewidzianego budżetu – informuje Wojciech Wojciechowski, dyrektor ds. realizacji Parkridge Retail Development.

Focus Mall w Gliwicach to nowoczesna galeria rozrywkowo-handlowa, która powstanie na zrewitalizowanym terenie po hucie Gliwice. Plany zakładają, że centrum handlowe będzie liczyło 136 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 64,5 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Znajdzie się na niej: 180 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Parking pomieści ponad 1,2 tys. samochodów. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 24 miesiące po rozpoczęciu prac budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Focus Mall w Gliwicach zostanie uruchomiony w drugiej połowie 2012 roku.

Główni najemcy to: Alma, Saturn, Multikino, Reserved, C&A, Intersport, Rossmann, Kappahl, Douglas, Sephora, CCC, Deichman, Apart, Kruk, Promod, Tatum, Orsay, Cropp, House, Vision Express, Duka oraz klub fitness One-Fitness & Relax Premium Club.

Inwestycją dodatkową Parkridge Retail CEE, realizowaną wraz z centrum handlowym, będzie dworzec autobusowy na przylegającej do centrum handlowego ulicy Piwnej. Dworzec będzie połączony z galerią Focus Mall.