Centrum ma być gotowe w IV kwartale 2012 roku

Niebagatelne znaczenie w ochronie towarów przed kradzieżami ma ochrona czynna. Dobrze wyszkolony i zmotywowany personel, wykorzystując sygnały płynące z elektronicznych systemów antykradzieżowych, będzie nieoceniony w walce ze stratami.

W okresie przedświątecznym handlowcy muszą poczynić odpowiednie przygotowania prewencyjne. Wykorzystując własne doświadczenie i wiedzę o towarach najbardziej podatnych na kradzieże.

Checkpoint pomaga, nie tylko dostarczając adekwatne do potrzeb urządzenia i akcesoria zabezpieczające, ale przede wszystkim aktywnie szkoląc personel sklepów. W oparciu o zapotrzebowanie handlowców i ich opinie specjaliści ds. zabezpieczeń z Checkpoint Systems dobierają optymalny system antykradzieżowy oraz współpracujące z nim akcesoria.

Np. stojące przy kasach anteny wykrywają próby wyniesienia zabezpieczonych przed kradzieżą produktów bez wniesienia za nie należności. Jednocześnie przy wejściu informują personel sklepu, sugestywnym, aczkolwiek nie niepokojącym klientów alarmem, o klientach którzy wnoszą produkty zakupione gdzie indziej, ale niestety nieprawidłowo odbezpieczone.

Drobne produkty jak kosmetyki, baterie, ostrza do maszynek do golenia, kremy, drobną elektronikę można zabezpieczyć stosując nieznajdujące konkurencji na rynku przezroczyste pudełka Alpha S3. W towarach zapakowanych w kartonowe pudełka sprawdzą się też niewielkich rozmiarów, ale o wysokiej wykrywalności etykiety EP lub klipsy zabezpieczające, również z linii Alpha S3.