Kompleks Mundo będzie łączył funkcję handlową, rozrywkową, usługową i rekreacyjną. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Powierzchnia całkowita pierwszego etapu centrum wyniesie około 110 tys. mkw., powierzchnia handlowa GLA to 35 tys. mkw., natomiast biurowa 4 tys. mkw. W kompleksie będzie funkcjonowało ok. 170 sklepów, a do dyspozycji klientów będzie ok. 1 650 miejsc parkingowych. Na najwyższym piętrze znajdzie się klub fitness połączony z zielonym ogrodem na dachu. Program kolejnej fazy jest w trakcie ustalania z władzami lokalnymi.

– Projekt Mundo będzie w przyszłości stanowił centrum dzielnicy Zuglo i, poza funkcją komercyjną, pełnił bardzo ważne funkcje publiczne i społeczne. Miastotwórczy charakter Mundo powoduje duże zainteresowanie władz lokalnych, które aktywnie zaangażowały się w dyskusję na temat ostatecznego kształtu projektu. Jako deweloper dążący do uzyskania jak najlepszych rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych pozostajemy otwarci na propozycje nowych władz miasta i dostosowujemy projekt również do ich oczekiwań. W drugim etapie zostanie zrealizowany m.in. budynek, w którym znajdzie się nowa siedziba urzędu dzielnicy Zuglo – mówi Marcin Materny, dyrektor sprzedaży centrów handlowych Echo Investment.

Twórcą projektu jest polskie biuro architektoniczne Quadra we współpracy z węgierskim BH Épitész Studio Kft. Planowanym terminem rozpoczęcia prac związanych z budową centrum jest trzeci kwartał 2011 roku. Mundo zostanie otwarte w 2013 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.