Jednocześnie PA Nova podpisała przedwstępną umowę sprzedaży tej nieruchomości spółce GC.Nova w organizacji. Na mocy tej umowy PANova sprzeda prawo własności nieruchomości położonej w Jaworznie wraz koncepcją architektoniczną galerii handlowej oraz strategią marketingu i wynajmu za cenę netto w wysokości 46 mln zł. Strony zobowiązały się do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży najpóźniej do 30 kwietnia 2011 roku. Udziałowcami w nowopowstałej spółce GC.Nova są w równych częściach: PA Nova oraz GC Investment.

W Jaworznie powstanie galeria handlowa, najprawdopodobniej z ok. 35 tys. mkw. powierzhcni użytkowej. – Będzie to pierwsza galeria w mieście i w ciągu najbliższych kilku lat nie spodziewamy się powstania tam znaczącej konkurencji . Myślę, że cały następny rok poświęcimy na projektowanie, zbieranie pozwoleń i komercjalizację tego obiektu – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes PA Nova w wywiadzie dla magazynu Shopping Center Poland.

Budowa galerii w Jaworznie ruszy najwcześniej wiosną 2012 r., a zakończy się jesienią 2013 r.

PA Nova SA jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo-architektoniczno-urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego. W latach 2002 – 2008 PA Nova wykonała 25 obiektów handlowych. Głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są następujące sieci handlowe: Kaufland, Tesco, Netto.