Powierzchnia sklepu Rossmann w Kędzierzynie-Koźlu wynosi ponad 320 mkw. Nowa placówka zatrudni około 10 osób. Jest to drugi punkt handlowy sieci drogeryjnej w mieście. Pierwszy funkcjonuje już przy pl. Raciborskim.

Rossmann w tym roku przekroczył próg pięciuset placówek w kraju. Jeszcze do końca 2010 roku zamierza stworzyć sieć liczącą w sumie 515 drogerii. A przez następne dwa lata zamierza otwierać od 80 do 100 sklepów rocznie. Plany rozwojowe, ujawnione przez prezesa firmy Marka Maruszak, zakładają posiadanie aż tysiąca placówek handlowych do końca roku 2015.

W Polsce Rossmann jest liderem w branży, posiada sieć placówek samoobsługowych zlokalizowanych w całym kraju. W 2010 roku firma wprowadziła na rynek trzy tysiące nowości kosmetycznych, w tym ok. 200 produktów marek własnych. – W Rossmannie każdą kobietę traktujemy jak królową. Tworząc coraz nowocześniejsze serie kosmetyków, nie zapominamy o naturalnych składnikach, które stanowią podstawę balsamów, kremów i innych produktów – mówi Eliza Panek-Dorosz z firmy Rossmann.

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo – zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S.Watson. 7800 drogerii wchodzących w skład grupy funkcjonuje w 55 krajach, zatrudnia około 98 tysięcy pracowników.