Nowy sklep, jaki spółka LPP uruchomiła w Fashion House Outlet Centre Sosnowiec, zajmie powierzchnię 322 mkw. Pojawią się tu cztery marki, należące do LPP: Reserved z ofertą odzieżową dla kobiet i mężczyzn, Re-kids z ubraniami dla dzieci, Mohito z odzieżą dla kobiet w wieku 25 – 35 lat oraz Esotiq z damską bielizną.

– Bardzo cieszę się z podpisania umów z LPP. To jedna z największych polskich firm handlowych, działających poza sektorem spożywczym. Jest ona znana z nowoczesnych koncepcji sprzedaży mody oraz wysokich wymagań stawianych obiektom handlowym, do których wchodzi. Wynajem przez LPP powierzchni w Fashion House w Sosnowcu pokazuje jak duże zainteresowanie najemców towarzyszy temu obiektowi – komentuje Robert Gietko, Asset Manager w firmie Polonia Property Funds, która jest właścicielem tego centrum outlet.

W 2009 roku w outlecie w Sosnowcu wynajęte zostało łącznie ponad 2 tys. mkw. powierzchni. Do 1 listopada tego roku właściciel wynajął już blisko 1,9 tys. mkw. i cały czas trwają negocjacje z kolejnymi najemcami. Wynajem powierzchni w sieci Fashion House prowadzi dział leasingu Polonia Property Funds oraz BOIG Property Consulting.

Właścicielem sieci centrów outlet Fashion House jest fundusz Polonia Property Funds. Obecnie liczy on trzy obiekty. Pierwszy z nich otwarty został w lutym 2004 roku w Sosnowcu. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy.