Wartość kredytu to 250 mln euro

Panattoni Europe wchodzi na rynek nieruchomości handlowych w naszym kraju. Obszarem działalności nowopowstałej struktury będą inwestycje na rzecz obiektów dedykowanych sprzedaży detalicznej. Będą to zarówno sklepy boxy, jak również mniejsze galerie handlowe. Specyfikacja techniczna budynków będzie determinowana przez potencjalnych klientów i dopasowana do dotychczasowej linii ich sklepów.

W najbliższym czasie Panattoni będzie realizować projekty na zlecenie klientów – czyli build-to-suit, jak również proste obiekty handlowe składające się z kilku sklepów na obrzeżach miast. Przedstawiciele firmy podkreślają, że w tej chwili jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych lokalizacjach, czy nawet regionach, bowiem rozpatrywany jest każdy region Polski i jak w przypadku magazynów będzie to zależało od potrzeb najemcy.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, firma zrealizowała 21 projektów o łącznej powierzchni 1 miliona mkw. Celem Panattoni jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb wielofunkcyjnych budynków magazynowych. Na potrzeby rozwoju działalności firma zajmuje się zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Występuje w roli doradcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Obecnie oferuje obiekty przemysłowe, magazynowe i biurowe.