Największy z dwóch planowanych salonów otwarty zostanie w Galerii Tęcza w Kaliszu – zajmie 514 mkw. powierzchni. Drugi sklep, w Galerii Twierdza w Zamościu, zajmie lokal wielkości 495 mkw. To kolejne centra należące do Rank Progress, w których zagości Smyk. Sieć ma już swój sklep w legnickiej Galerii Piastów (powierzchnia 712 mkw).

Smyk to międzynarodowa sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (EM&F). Historia sieci Smyk sięga 1952 roku, kiedy to powstał popularny CeDeT – Centralny Dom Towarowy w Warszawie. Dynamiczny rozwój sieci Smyk rozpoczął się w roku 2000. Obecnie sieć sklepów tej marki obejmuje ponad 60 punktów sprzedaży zlokalizowanych w centrach handlowych największych miast Polski. Sklepy Smyk działają też w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii i w Turcji.

Rank Progress jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Spółka 8 lipca tego roku zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 2010 – 2012, Rank Progress planuje przeznaczyć na realizację kolejnych projektów deweloperskich kwotę około 575 mln zł. Priorytetem spółki jest rozwój galerii handlowych w małych i średnich miastach z dużym potencjałem rozwoju gospodarczego i dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Na lata 2011 – 2012 zaplanowano budowę obiektów komercyjnych na terenie całej Polski o powierzchni całkowitej około 165 tys. mkw.