Marka odzieży i sprzętu służącego do uprawiania turystyki górskiej, wspinaczki, narciarstwa, snowboardu, żeglarstwa, skitouringu otworzy swoje salony w galeriach w Legnicy, Kaliczu i Kłodzku. W ten sposób dołączy do pozostałych marek z tej branży, obecnych w centrach Rank Progress: Cerro Torres, Martes Sport i Meta.

HiMountain jest oficjalnym dostawcą sprzętu i odzieży dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od lat wspomaga też i współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Ze sprzętu HiMountain korzystali między innymi Martyna Wojciechowska, Artur Hajzer, Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki oraz Marek Kamiński, Jaś Mela i Wojtek Ostrowski. Sieć ma 40 sklepów w całym kraju.

Rank Progress jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Spółka 8 lipca tego roku zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W latach 2010 – 2012, Rank Progress planuje przeznaczyć na realizację kolejnych projektów deweloperskich kwotę około 575 mln zł. Priorytetem spółki jest rozwój galerii handlowych w małych i średnich miastach z dużym potencjałem rozwoju gospodarczego i dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Na lata 2011 – 2012 zaplanowano budowę obiektów komercyjnych na terenie całej Polski o powierzchni całkowitej około 165 tys. mkw.