Do zespołu Panattoni Europe dołączył Andrzej Lasocki, który obejmie stanowisko Retail Development Director.

Wejście Panattoni Europe na rynek obiektów handlowych jest wynikiem strategii rozwoju dewelopera, chęcią pogłębienia oferty w Polsce jak również zaistnienia w segmencie nieruchomości wysoko rozwiniętym na innych rynkach światowych. – Powstanie nowej jednostki biznesowej jest wyrazem dywersyfikacji naszej działalności w Polsce. Będziemy korzystać z naszego dotychczasowego doświadczenia deweloperskiego jak również wspierać się wiedzą wysokiej klasy profesjonalistów. Właśnie dlatego na nasz pokład dołączył kolejny specjalista w swojej dziedzinie – Andrzej Lasocki, który pokieruje nowym dla nas segmentem biznesowym, inwestycjami retail – mówi Robert Dobrzycki, Partner zarządzający Panattoni na Europę Środkowo Wschodnią.

Andrzej Lasocki jest związany z rynkiem nieruchomości od 1997 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla największych deweloperów w Polsce: Echo Investment, Dom Development i ostatnio jako Dyrektor ds. Inwestycji w irlandzkiej grupie inwestycyjnej Caelum Development. Na swoim koncie ma ponad 20 transakcji zakupu nieruchomości pod budowę obiektów handlowych, hoteli i budynków mieszkalnych, o wartości ponad 100 mln złotych.

Dodatkowo, zarządzał przygotowaniem i realizacją kilkunastu projektów deweloperskich o wartości ponad 800 mln złotych, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego) w Krakowie. Ukończył również szereg szkoleń i kursów z zakresu zarządzania projektami, negocjacji oraz procesów due diligence. W Panattoni Europe obejmie stanowisko Retail Development Director.