Intermoda Fashion jest spółką handlową, posiadającą sieć 26 własnych sklepów firmowych. Jest właścicielem znaków towarowych: Intermoda, Intermoda IIII, Wind, System MIX i Vincent Ray. Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez firmę w 2009 roku przekroczyły kwotę 26 mln złotych.

W lutym tego roku Z.O. Bytom poinformowały o planach wprowadzenia Intermody na rynek NewConnect. Debiut miał być konsekwencją zakończenia w 2009 roku restrukturyzacji kosztowej spółki, obejmującej m.in. zamknięcie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu oraz koniecznością zapewnienia jej dalszego rozwoju.

Na początku listopada Kredyt Bank wypowiedział Intermodzie umowę kredytową. Na zadłużenie składał się kapitał w kwocie blisko 818 tys. zł. Umowa była poręczona przez Z.O. Bytom.

Zakłady Odzieżowe Bytom to polskie przedsiębiorstwo przemysłu lekkiego, specjalizujące się w produkcji odzieży męskiej. W asortymencie marki dostępne są głównie garnitury, marynarki oraz spodnie. Firma powstała w lipcu 1945 roku w Bytomiu. Od 1 stycznia 1995 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od początku istnienia wyprodukowała kilkadziesiąt milionów ubrań, które były sprzedawane z równym powodzeniem na rynku polskim oraz na rynku międzynarodowym, m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech czy USA.