Inwestor odpiera zarzuty o opóźnieniach

Jednym z refinansowanych projektów jest katowickie centrum handlowo-usługowe Silesia City Center, które zostało przejęte przez Immofinanz Group w 2005 roku. Obecnie Silesia posiada 110 tys. mkw. powierzchni, w tym 66 tys. mkw. powierzchni najmu. W obiekcie działalność prowadzi 240 sklepów. Aktualnie trwa rozbudowa galerii.

W ramach rozpoczetej w 2010 roku inwestycji, powierzchnia handlowa obiektu powiekszy się o dodatkowe 20 tys. mkw., na których znajdzie się 60 nowych sklepów. Jak zapewnia inwestor, zaintersowanie najemców nową przestrzenią jest duże. Rozbudowane centrum handlowe ma zostać otwarte jesienią 2011 roku.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo – rozrywkowe. Na powierzchni 66 tys. mkw. znajdują się sklepy takich marek jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Silesia City Center to miejsce dobrze skomunikowane z całą aglomeracją śląską. Obecna oferta galerii to 250 sklepów, punktów usługowo – handlowych, kawiarni i restauracji. W ubiegłym roku Silesię odwiedziło 13 milionów klientów z całej Polski, zapewniając centrum obrót blisko 1 mld zł rocznie.

Pozostałe inwestycje pomyślnie sfinansowane przez Immofinanz, to dwa warszawskie biurowce: Brama Zachodnia oraz IO-1.