Galeria Dominikańska, zachęcona powodzeniem ostatniej zbiórki, już teraz zapowiada kolejną. W drugi weekend grudnia (10-12) wraz z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na rzecz często nieuleczalnie chorych dzieci.

To nie jedyna inicjatywa Galerii Dominikańskiej wspierająca lokalne organizacje pomocowe. 29 listopada br. zakończyła się wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Dolnośląskie Forum Integracyjne oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego pt. „Czas na Dolny Śląsk bez barier”. Wystawa promowała aktywności osób niepełnosprawnych w życiu zawodowym, społecznym i prywatnym, stanowiła także próbę przeciwstawienia się negatywnym i stereotypowym sposobom postrzegania niepełnosprawności.

Galeria Dominikańska funkcjonuje we Wrocławiu od 2001 roku. To trzykondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy, który na całkowitej powierzchni wynajmu, liczącej około 30 tys. mkw., skupia około 100 sklepów, kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe. Rocznie centrum handlowe odwiedza ponad 10 mln osób. Galeria Dominikańska jest projektem dewelopera, firmy ECE, która właśnie od jej wybudowania, rozpoczęła międzynarodową ekspansję. Firma ECE jest również zarządcą obiektu.