Nowy sklep H&M pod adresem: Krupówki 49 w Zakopanem ruszy 30 listopada o godz. 13. Sieć zachęca klientów do odwiedzenia nowej placówki promocjami. W dniu otwarcia przy zakupach za minimum 200 zł klienci otrzymają 50 zł na karcie upominkowej.

To kolejna lokalizacja otwarta w ostatnim czasie przez sieć H&M przy ulicy handlowej. 25 listopada ruszył salon w Warszawie na Nowym Świecie. Dzięki temu marka ma już dziewięć placówek w stolicy.

Salony sieci H&M oferują odzież damską, męską i dziecięcą. Firma powstała w 1947 roku w Szwecji i początkowo funkcjonowała pod nazwą „Hennes” (po szwedzku „jej”), oferując tylko ubrania dla kobiet. Po połączeniu z firmą Mauritz Widforss w 1968 roku w sprzedaży znalazł się również asortyment dla panów. Obecnie H&M ma ponad dwa tysiące punktów handlowych w 38 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 76 tys. pracowników.

Grupa H&M otworzyła w ubiegłym roku 275 sklepów na świecie, jednocześnie zamknęła 25 nierentownych. Obecnie najwięcej sklepów tej marki zlokalizowanych jest w Niemczech – 354. W Polsce działa obecnie ok. 70 salonów, pierwszy powstał w 2003 r.

W pierwszym kwartale tego roku zysk Grupy zwiększył się o ponad 40 proc. w stosunku do trzech pierwszych miesięcy 2009 r. Zysk netto za pierwsze trzy miesiące wyniósł 3,74 mld koron (515 mln dol.). Był on o ponad miliard koron wyższy od zeszłorocznego zysku.