Na półmetku akcji Bielszczanie ofiarowali najuboższym dwie skrzynie kurtek, spodni, swetrów i bluz. – Mieszkańcy naszego miasta chętnie się dzielą. Po tygodniu zbiórki przekazaliśmy na rzecz PCK dwie pełne skrzynie – w sumie kilkanaście kurtek, ponad 20 par spodni, kilkanaście swetrów, bluz oraz mnóstwo ciepłej bielizny – mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu z Galerii Sfera.

Akcja potrwa do 4 grudnia 2010 roku. Zakończy ją happening artystyczny „Raz, dwa tree – ubieramy drzewo”, w wyniku którego przed Galerią Sfera stanie oryginalna, włóczkowa przestrzenna „rzeźba”.
Autorką happeningu jest artystka, Małgorzata Markiewicz, która tworzy instalacje i rzeźby przestrzenne z włóczki, tkanin, materiału. Część działań artystycznych realizuje w przestrzeni publicznej.

Galeria Sfera składa się między innymi z galerii handlowej z ofertą 250 sklepów marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto w pierwszym kwartale 2011 roku na terenie galerii zostaną oddane do użytku: trzygwiazdkowy hotel Qubus oraz część mieszkalna, złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu galerii.