Obecnie sieć prowadzi 350 sklepów w całym kraju. Tesco prowadzi super- i hipermarkety, centra handlowe, a także sklepy pod szyldem Savi. Rok 2010/2011 Tesco Polska chce zakończyć z wynikiem 50 nowych placówek. – W kolejnym roku zamierzamy przyspieszyć rozwój nawet dwukrotnie – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Jedną z planowanych inwestycji jest rozbudowa hipermarketu Tesco przy al. KEN 14 w Warszawie. Ma tu powstać galeria handlowa. Na szczegóły tej inwestycji musimy jednak poczekać, bo nie jest jeszcze gotowa ostateczna koncepcja przebudowy sklepu.

Sprzedaż w Grupie Tesco na świecie wzrosła w pierwszym półroczu roku obrotowego 2010/2011 o 8,3 proc. i osiągnęła blisko 33 mld funtów. W drugim półroczu sieć planuje otworzyć w Polsce 400 tys. mkw. nowej powierzchni sprzedażowej. Oprócz sprzedaży, Grupa Tesco zwiększyła także zysk operacyjny o 9,1 proc., włączając w to aż 30 proc. wzrost w rejonie Azji.

Władze Grupy podkreślają, że lepsze wyniki finansowe to efekt ożywienia gospodarczego na świecie. W Polsce dodatkowo pomogła spółce odporność krajowej gospodarki na kryzys. Nasz kraj jest obecnie dla Tesco drugim pod względem wielkości rynkiem w Europie, zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysków.