Ferio Pogodno w Szczecinie wyrobi się z budową do pierwszej połowy 2012 roku – zapewnia strona inwestora i nie odwołuje ostatniego terminu otwarcia galerii. Jak mówi Elżbieta Krawczyk, przedstawicielka inwestora z RE project development, rzeczywiście pierwsza data zakończenia projektu była ustalona na przyszły rok, jednak w tym czasie w rejonie ma się pojawić inny obiekt handlowy – Galeria Kaskada. Oba centra musiałyby ostro rywalizować o najemców. Między innymi stąd przesunięcie inwestycji o rok.

Krawczyk potwierdza, że inwestor nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy. Zapewnia jednak, że negocjacje są w toku.  – Jest to przedostatni etap przetargu na generalnego wykonawcę CH Ferio Pogodno w Szczecinie. Pozostało pięć firm, a proces zostanie rozstrzygnięty za około sześć tygodni – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2011 roku.

Obiekt w Szczecinie powstanie na terenie dawnych zakładów Polmo przy Alei Wojska Polskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 44,2 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 31,5 tys. mkw. W centrum znajdzie się ponad 100 sklepów. Wartość szczecińskiej inwestycji spółki RE Project Development szacuje się na ponad 150 mln zł.

Sieć Ferio to centra handlowo–usługowe dewelopera RE Project Development. Oferują swoim klientom i odwiedzającym wszystko pod jednym dachem. Wśród najemców znajdują się zarówno sklepy o zasięgu ogólnopolskim jak i wiele lokalnych firm.