Od 1 grudnia książeczki kucharskie rozdawane będą za darmo w największych galeriach handlowych należących do sieci Tesco. Oprócz tradycyjnych świątecznych przepisów kucharskich z całego świata, klienci znajdą tu m.in. kupony rabatowe na świąteczne zakupy.

Przedstawiciele Tesco podkreślają, że choć Polacy wolą przygotować na wigilijny stół tradycyjne potrawy, to drugiego dnia świąt lubią eksperymentować w kuchni. – Właśnie z tego powodu galerie handlowe Tesco przygotowały dla nich specjalną książeczkę kucharską, która sprawi, że tegoroczna świąteczna uczta przyprawiona będzie orientalną nutą, a zakupy świąteczne – atrakcyjnymi rabatami – przekonuje Michał Kubajek z Tesco Polska.

Pismo „Kuchnia Świąteczna” trafi do klientów siedmiu największych galerii handlowych Tesco: w Gdańsku, Warszawie, Bielsko – Białej, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze i Szczawnie Zdroju. Książki będzie można otrzymać także w wybranych punktach miasta oraz w lokalach najemców.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie Tesco jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa ok. 336 sklepów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia.